Aneks nr 2

 • Napisane 22 grudnia 2010 o 19:45

Nie mogę się oprzeć chęci zaprezentowania tego zdjęcia, które przedstawia inny fragment głównej arterii mego miasta, która od tego właśnie miejsca w jedną  stronę ma nazwę ul. Zamkowa ( w tym wypadku w stronę, z której do przystanku podjechał tramwaj nr 41 ).
 Dalszy ciąg tej arterii, , ciągnącej się wzdłuż całego miasta, nosi nazwę ul.Warszawskiej i  to nią teraz pojedzie dalej ten tramwaj, który tędy podąża do miasta Łódź.
Potem ul.Warszawska zmieni nazwę na ul.Łódzką ( w obrębie gminy Pabianic ), aby ostatecznie przejść w ul.Pabianicką , a to już będzie na terenie Łodzi.
To właśnie o tym, jedynym przecież  i  historycznym, tramwaju kursującym między naszymi miastami pisałyśmy na blogu i ja, i Nielot.
Zdjęcie to mogłoby pochodzić z dzisiejszego dnia – pod względem warunków pogodowych – wypisz, wymaluj, ale o czasie przeszłym rzeczywistości pokazanej na zdjęciu świadczą dwa wagony tramwaju.
Od  pewnego dnia tego roku ( już nie pamiętam dokładnie daty ) ten nasz jedyny pojazd szynowy wzdłuż miasta i wiozący pasażerów aż do rogatek Łodzi jest, niestety, tylko 1-wagonowy.
A z ilością korzystających z tego środka lokomocji bywa różnie i często dużo … za dużo, co choćby widać na niniejszym zdjęciu i to przy pogodzie właśnie takiej jak dziś, gdy nie chce się  pieszo wędrować po mieście.

Komentarze (5) do Aneks nr 2

 1. nielot pisze:

  Jeden wagon w ciągu dnia jest od 1 sierpnia 2010. Jako ciekawostkę dodam, że na zdjęciu tramwaj stoi na przystanku, z którego idzie się do mojej byłej pracy, jednej z. A nawet dwóch z.

 2. Beata pisze:

  i jest tak jak pamiętam Łódź – duuużo ludzi:)i wszyscy chca się zmieścić…

 3. Beata pisze:

  wesołych tan tego, świąt, wiem już późno, ale jeszcze jeden dzień:)a poten radosnego i spokojnego poniedziałku po świętach:)

 4. Kwoka pisze:

  Beata – dzięki za odwiedziny i życzenia :)

  nielot – masz rację :))

Dodaj komentarz


 • RSS